portal informacyjny

W czasach mojej młodości salony gier bywały bardzo popularne, gdyż oferowały formy rozrywki, jakie były wówczas niedostępne w domowym zaciszu. Jednakże technologia nie stoi w miejscu i jej rozwój sprawił, że obecnie praktycznie każda osoba posiada w domu komputer, tablet czy smartfon. Dostęp do wszelakich form rozrywki za pomocą tych urządzeń, jest niesamowicie prosty, przez co popularność salonów gier znacznie spadła. Jednak jest jedna rzecz, która może odwrócić taki bieg wydarzeń.

Automaty i salony gier już raczej odeszły, nie licząc drobnych niedobitków nad polskim morzem, gdzie podczas wakacji można napotkać jeszcze kilka z nich. Teraz większość opiera się na wirtualnych rozwiązaniach, jak automaty do gier online. Jednakże, wirtualna rozrywka to nie tylko gry hazardowe, ale również wirtualna rzeczywistość, której doskonałym przedstawicielem jest Oculus Rift.

W jaki sposób może on pomóc w reaktywacji salonów gier? Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze ? cena. Za wspomniany sprzęt od Sony trzeba będzie zapłacić około 350 dolarów, co daje około 1400 złotych. Podobnym rozwiązaniem, lecz nieco tańszym, będzie Samung Gear VR, który jest wyceniany na około 100 dolarów, ale bez posiadania smartfona tejże firmy, nie warto nawet myśleć o zakupie. Salon gier, który będzie miał do zaoferowania ciekawe możliwości zabawy w wirtualnej rzeczywistości, z pewnością może liczyć na spory ruch.

Takie rozwiązanie zostało już sprawdzone w Warszawie, gdzie powstał pierwszy salon gier VR w Polsce, pod nazwą InGame. Pół godziny zabawy w wirtualnej rzeczywistości kosztuje 30 złotych, zaś za pełną godzinę zapłacimy 55 złotych. Istnieje również możliwość wykupienia biletów grupowych. Stanowiska gry są wyposażone w Oculus Rift DK2, kierownicę Logitecg G27 Racing Wheel, joystick ThrustMaster oraz słuchawki Genius HS-G500V. Widać, że interes idzie całkiem dobrze, gdyż inwestycja ciągle się rozwija, a kolejnych dodatków do sprzętu firmy Sony ciągle przybywa.

To właśnie te dodatki mogą być kluczem do sukcesu takiej formy rozrywki i jednocześnie przepustką do powrotu salonów gier. Są to narzędzia, których raczej nie możemy mieć w domu, a wyjście w miejsce, gdzie w spokoju będziemy mogli oddać się wirtualnej rozrywce, to jedno z przyjemniejszych doznań dla prawdziwych graczy.

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wszyscy Ci, którzy posiadają oszczędności w pewnym momencie zaczynają się zastanawiać co zrobić z zgromadzonym kapitałem. Spośród kilku dostępnych możliwości największą popularnością cieszą się lokaty bankowe.

Co sprawia, że oszczędzający tak chętnie decydują się na lokaty? Przede wszystkim bezpieczeństwo, pewność zysku, szeroka dostępność oraz jasne zasady. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze lokaty, aby była dla nas najkorzystniejsza.

Kluczowym czynnikiem decydującym o atrakcyjności lokaty jest wysokość oprocentowania. Im wyższe oprocentowanie, tym wyższe zyski. Należy zwrócić jednak uwagę na rodzaj oferowanego przez bank oprocentowania. Mamy do wyboru oprocentowanie stałe, obowiązujące przez cały okres trwania lokaty, oraz oprocentowanie zmienne, które uzależnione jest od inflacji, stóp procentowych i zmian rynkowych. Oprocentowanie lokat podawane jest w skali roku.

Na rynku dostępne są lokaty krótko i długoterminowe. Oszczędzanie na lokacie może trwać od kilku dni do kilku lat. Należy dobrze się zastanowić zanim podejmiemy decyzję o okresie trwania lokaty, gdyż często wypłata środków przed upływem terminu zakończenia lokaty skutkuje utratą zgromadzonych odsetek. Wyższe oprocentowanie zarezerwowane jest dla długoterminowych lokat z wyższymi kwotami depozytu.

Istotnym dla naszego zysku czynnikiem jest kapitalizacji odsetek czyli częstotliwość dopisywania odsetek do oszczędności zgromadzonych na lokacie. Częstsza kapitalizacja oznacza większe zyski, gdyż kwota, od której naliczane są odsetki rośnie. Banki zazwyczaj naliczają odsetki w momencie zakończenia lokaty, lecz zdarzają się korzystniejsze oferty z częstszą, przykładowo comiesięczną kapitalizacją.

Decydując się na otwarcie lokaty należy również zainteresować się dodatkowymi warunkami stawianymi przez banki. Założenie lokaty często wiąże się z koniecznością otwarcia rachunku osobistego. Banki określają również wysokość minimalnej i maksymalnej kwoty lokaty oraz nie pozwalają na założenie więcej niż jednej lokaty lub wymagają nowych środków na założenie kolejnej.

Najlepsze lokaty bankowe stanowią jedną z bezpieczniejszych form oszczędzania, gdyż gwarantują pewny zysk. Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści i szeroką ofertę banków, warto zdecydować się na tę formę oszczędzania.