Nadeszły czasy kiedy to telefon komórkowy coraz bardziej zaczyna wypierać telefon stacjonarny. Coraz większy odsetek Polaków powoli zaczyna już zapominać jak taki telefon wygląda. Jak wynika z badań rynku, już ponad 50% polskiego społeczeństwa korzysta tylko i wyłącznie z telefonu komórkowego, a około 28% osób posiada zarówno telefon komórkowy i stacjonarny, natomiast tylko 10 % korzysta tylko z telefonu stacjonarnego.

liners fajny

Jak więc można zauważyć, komórka zdecydowanie zaczęła pełnić dominująca rolę ?

Nie tak dawno jeszcze kiedy większość z nas korzystała z telefonów stacjonarnych, nie było raczej problemu z wyborem usługodawcy, gdyż zasadniczo największym graczem na tym rynku była Telekomunikacja Polska. Jednakże z telefonia komórkowa rzecz się ma zgoła inaczej. Obecnie w Polsce działa czterech operatorów sieci komórkowych i dlatego jakiego operatora komórkowego wybrać, nie jest wcale prostą sprawą.

Przed podjęciem decyzji o wyborze operatora komórkowego warto zastanowić się z jakich funkcji najczęściej korzystamy w telefonie i pod tym kątem dopasować najbardziej dla nas korzystną ofertę operatora komórkowego. Wysokość rachunków powinna być dla nas jednym z najważniejszych wyznaczników jakie powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę przy wyborze operatora. Nie mniej istotnym, a czy nie najważniejszym kryterium będzie również to jaki zasięg ma sieć w danym miejscu.