Dotacje do Fotowoltaiki – Prosument

0
1884
dotacje do fotowoltaiki

Wszystkich zainteresowanych tematem pozyskiwania odnawialnego źródła energii zapraszamy do zapoznania się z poniższą informacją. Wszyscy wiemy jak ważne jest we współczesnym świecie dbanie o ekologię z równoczesnych rozwojem własnego biznesu i zadbaniem o zdrowie swoje, i swojej rodziny.

Zainwestowane pieniądze w systemy fotowoltaiczne zwracają się w ciągu kilku lat, a po dłuższym czasie przynoszą zyski. Inwestycja w siebie, swój biznes i ekologiczne rozwiązania dla planety Ziemia są w zasięgu ręki przedsiębiorców. Wystarczy przeczytać o programie Prosument, który dofinansowuje odnawialne źródła energii w latach 2014-2020, z kredytem o oprocentowaniu 1% – w zakresie 100 tysięcy do  450 tysięcy złotych. Prosument jeśli nie słyszałeś jeszcze o tym programie to rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z programem Prosument.

Dotacje OZE Prosument

Osoby zaznajomione z OZE mogą śmiało przystąpić do programu Prosument. Program jest sposobem dofinansowania odnawialnych źródeł energii, na ich zakup oraz ich montaż, czyli tak zwanej mikroinstalacji dla mieszkań jednorodzinnych i wielorodzinnych. Dwutlenek węgla przestanie być problemem. Nowe miejsca pracy plus wsparcie nowej technologii OZE to priorytety programu Prosument.

prosument prosumować
Co ważne dotacje to aż 600 milionów złotych na lata 2014 – 2020, kredyt można wziąć do 2018 roku.

Energia pozyskiwana jest poprzez:

  • systemy fotowoltaiczne
  • małe elektrownie wiatrowe
  • opalanie biomasą
  • pompy i kolektory słoneczne do 300kWt
  • układy mikrogeneracyjne do 40 kWe

Koszty kwalifikowane to 100 tysięcy do 450 tysięcy złotych od rodzaju pozyskiwanej energii. Oprocentowanie kredytu to 1 %. Ubiegać się mogą jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, banki oraz WFOŚiGW.

Odnawialne źródła energii są w zasięgu ręki każdej osoby fizycznej która: należy do jednostki samorządu terytorialnego, posiada konto w banku i za jego pośrednictwem chce uzyskać dofinansowanie oraz działa w WFOŚiGW. Program Prosument gwarantuje satysfakcję z podjętego wyzwania.

Poprzedni artykułBudowa kolektora słonecznego
Następny artykułProgram Prosument – jakie daje możliwości?